sobota 20. srpna 2016

Návod na knihomolský lapač snů

Někomu se líbí, pro někoho je to vyloženě kýč. Lapače snů zná snad každý. Prodávají je na poutích, trzích či v suvenýrech. Já mám lapače snů ráda, a tak jsem se rozhodla si vyrobit doma jeden přímo pro knihomoly a sepsat vám návod.Na první fázi budete potřebovat:
-bavlnky
-korálky
-silnější drátek (pokud nemáte drátek, můžete použít ohebnou větvičku zbavenou kůry – nejlepší je vrbová)
-jehlu

1.       Nejdříve spojte konce drátku nebo větvičky. Můžete je svázat přímo silnějším provázkem (bavlnka stačí) nebo izolepou.

2.       Začněte omotávat vytvořený kruh hustě bavlnkou, až bude celý omotaný.
3.       Potom vytvořte taková očka. Stačí je přivazovat uzlíky. Je lepší si konec bavlnky navléknout na jehlu, ale musíte pracovat opatrně, aby se bavlnka nezamotala.

4.       Když budete téměř na konci, neuvazujte poslední očko na obvod kruhu, ale už do uvázaného očka. Další očka tedy uvazujete do těch, které už máte.

5.       Potom můžete očka svázat. Nemusíte tvořit vyloženě vzor „pavučiny“. Já spíš uvazovala další nitky tak, jak se mi zachtělo.

6.       Nezapomeňte sem tam uvázat nějaké korálky.

Pokud vám nestačí tento návod, můžete kouknout na youtube. Je tam spoustu video návodů na lapače snů. Třeba zde: https://www.youtube.com/watch?v=Asb23nsRGJM

Na druhou fázi zdobení budete potřebovat:
-tavičku
-pečící papír
-pírka (koupíte v každém květinářství)
-opět nějaké bavlnky
-temperky (nebo zbytky laku na nehty či jiné barvy, které budou držet)
-můžete přidat ještě nějaké korálky

1.       Nejprve si na pečící papír nakreslete symboly vašich oblíbených knih. Doporučuji jednodušší. Já dělala např. i Hunger games, ale je to docela těžké, protože musíte s tavicí pistolí pracovat velmi opatrně (nejvíc mi ale asi dal zabrat Percyho trojzubec :D).
2.       Potom tavicí pistolí nakreslené vzory obkreslete. Není to zrovna pro netrpělivé lidi.

3.       Když tavička zaschne, stačí výtvory odlepit z pečícího papíru.
4.       Druhá možnost je, že si vystřihnete obrázky např. z časopisů. Přímo to ale nedoporučuji, protože tavička není úplně průhledná a obrázek může být špatně vidět.

5.       Potom stačí vytvořené knižní symboly nabarvit barvou nebo lakem.


6.       Až budou barvy zaschlé, můžete si lapač podle libosti dozdobit a máte hotovo.


Žádné komentáře:

Okomentovat